З «Батьківщиною» намагаються розправитися за допомогою банку «Велес»

.© Прeсс-службa "Бaтьківщини"

Нaціoнaльний бaнк Укрaїни кeрувaвся нe фінaнсoвими, a пoлітичними мoтивaми, рoзпрaвляючись із бaнкoм "Вeлeс" — цe дoвoдить рішeння Вищoгo адміністративного суду про незаконність ліквідації фінустанови.

Про це заявив основний акціонер банку "Велес", очільник Київської обласної парторганізації "Батьківщини" Костянтин Бондарєв на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", повідомляє прес-центр політичної сили.

Як відомо, 16 листопада 2016 року Ухвалою Вищого адміністративного суду України було визнано протиправною та скасовано постанову правління Національного банку України №875/БТ від 10 грудня 2015 року "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Велес".

"Таким чином, суд визнав, що Нацбанк ліквідував банк "Велес" безпідставно, не маючи на це жодних правових підстав. Це означає, що НБУ керувався винятково політичними мотивами", – зазначив Костянтин Бондарєв.

Читайте:За вами уже выехали? Банки сдадут НБУ все счета топ-чиновников и судей Украины

Політик нагадав, що ліквідація банку відбулася відразу після виборів до місцевих рад, під час яких партія "Батьківщина" в багатьох регіонах, зокрема на Київщині та Черкащині, випередила Блок Петра Порошенка. При цьому під час виборчої кампанії Бондарєву як керівнику штабу через активну політичну діяльність "влада погрожувала забрати бізнес".

"Національний банк став інструментом тиску на опозиційні сили в руках президента Петра Порошенка. Я переконаний, що президент і є замовником політичних репресій проти банку", – заявив Костянтин Бондарєв.

Проте зараз обурення в акціонерів "Велеса" викликає те, що голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що не має наміру виконувати рішення Вищого адміністративного суду, за яким Національний банк зобов’язаний поновити ліцензію банку Велес.

"Якщо керівник державного органу каже, що не буде виконувати рішення суду, то це – кримінальна відповідальність", – переконаний політик.

Читайте:НБУ отдал Кауфману долю в "Платинум Банке"

Лідер Київської обласної "Батьківщини" запевнив, що й надалі добиватиметься у судах справедливості і доводитиме протиправні дії НБУ і його голови Гонтаревої стосовно банку "Велес".

"Гонтаревій за брехню доведеться відповідати! Ми також звернемося до Генпрокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності за відмову виконувати рішення суду і щодо відшкодування збитків акціонерам", – заявив Бондарєв.

Він переконаний, що Валерію Гонтареву треба негайно звільняти з посади голови НБУ, оскільки саме за період її правління банківська система була фактично зруйнована, а національна валюта знецінилася більше, ніж утричі.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.